Instrumenty dęte w orkiestrach, na estradach i w domu

Młodzi muzycy grający na instrumentach dętych zdobyli serca publiczności i wielkie uznanie jurorów w jednej z edycji telewizyjnego programu. Wystąpili dwukrotnie i za każdym razem był to pokaz kunsztu artystów. Muzycy ukazali szerokie możliwości aranżacyjne i wykonawcze w utworach prezentowanych przez orkiestrę dętą. Sukces tego zespołu z pewnością przyczyni się do zainteresowania widzów instrumentami dętymi do rozpoczęcia własnej przygody z muzykowaniem.

Instrumenty dęte – dźwięk, światło i ruch

Dzięki występowi w telewizji instrumenty dęte zyskały znaczną popularność medialną. Wcześniej kojarzyły się one głównie z orkiestrami wojskowymi i strażackimi. Prawdziwi melomani doceniają piękno brzmień dętych instrumentów w orkiestrach symfonicznych.

Występ na antenie telewizyjnej połączył wszystkie te formy w spektakularne widowisko. Charakterystyczną cechą orkiestr marszowych jest trudna sztuka grania podczas przemierzania ulic w czasie różnego rodzaju uroczystości okolicznościowych.

Młodzi wykonawcy opanowali tę sprawność do perfekcji, a instrumenty dęte brzmiały czysto i harmonijnie. Orkiestrze która wykonała utwór w stylu pop towarzyszyła wokalistka. Całość uzupełniła iluminacja, dzięki której dęte instrumenty nabrały szczególnego blasku.

Sklep z instrumentami dętymi – grać może każdy

Młodzieżowa orkiestra z niewielkiej miejscowości ma szansę zaprezentowania się publiczności na różnego rodzaju pokazach i festiwalach. Jest to dowodem na to, że każdy może rozpocząć naukę gry, na początek na przykład na flecie prostym albo harmonijce ustnej.

Wystarczy sprawdzić co oferuje sklep z instrumentami dętymi (zobacz) i wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Nauka gry na tych instrumentach jest łatwa. Przydają się one do domowego muzykowania i akompaniowania do śpiewu.

Oryginalna barwa dźwięku sprawia, że nawet proste instrumenty dęte wykorzystywane są do uzupełnienia brzmień zespołów rozrywkowych lub do ilustracji muzycznej w projektach audiowizualnych. Mogą z nich korzystać amatorzy stawiający pierwsze kroki w muzyce, jak też profesjonaliści.