Czy w domu drewnianym dobrze wychowuje się dziecko?

Drewniane domy lub tez domy z bali to w tej chwili bardzo popularny i modny sposób budowania domu. Chciałbym przedstawić kilka zalet tego typu rozwiązań, które według mnie pomogą Wam przy właściwym wyborze. Pozytywną cechą niewątpliwie jest niewielki ciężar takiego drewnianego domu. Nieciężka konstrukcja takiego domu do absolutnego minimum ogranicza rozmiar fundamentów, przez co ich koszt jest zdecydowanie niższy. Obniża to również koszt transportu ich na budowę. System budowy drewnianych domów opiera się na łączeniu gotowych drewnianych elementów łącznikami i gwoździami, co ułatwia i skraca cały proces budowy. Skraca to również przerwy technologiczne. Praktyczne i proste jest również dokonywanie drobnych modernizacji w naszym drewnianym domu które możemy wykonać samodzielnie, bez ingerencji fachowców.

Kolejnym pozytywnym aspektem takiego domu jest możliwość jego budowy w okresie zimowym. Oprócz fundamentów nie mamy do czynienia z żadnymi pracami mokrymi. Murowanie, czy betonowanie nie wchodzi w grę więc ułatwia to całą pracę. Następnym ważną cechą drewnianych budowli jest łatwość ich przebudowy i modernizacji.

Konstrukcja umożliwia dowolną modernizację, przebudowę, czy rozbudowę w zakresie przemieszczania ścian. Jako specjalista od takich domów również chciałbym podkreślić, że niewielka grubość ścian, które są wypełnione izolacją cieplną, zwiększa o ponad 10% powierzchnię użytkową domu. To nie żart. Domy drewniane o takich samych wymiarach wewnątrz są większe od murowanych. Wybierając więc projekty domów drewnianych na pewno musisz wiedzieć w jaki sposób one powstają i co oferują. Zalet jest dużo, jednak warto poczytać również na temat wad, które będą Cię dotykać w życiu codziennym – Ciebie i Twojego dziecka.

Inspiracja: staredrewnokielce.pl