Projekty parterówek przyjazne dzieciom

Marzenia o domu bardzo często rozbijają się o rzeczywistość, kiedy zaczynamy sprawdzać koszty działek, które same w sobie są już wysokie i zaczynamy orientować się w cenach, które należy wyłożyć, by postawić upragniony dom dla naszej rodziny. Bardzo często to, czego się dowiadujemy, czyli kwoty niezbędne do rozpoczęcia budowy, ostudzają nasze plany i odkładamy je na bliżej nieokreślone w czasie później.

Budżetowo, ale z klasą

Jednak jeśli bardzo chcemy postawić dom, a nie mamy odpowiedniej ilości gotówki, by porwać się na piętrowy, albo nawet kilkupiętrowy budynek, warto rozważyć ofertę nieraz tańszą, którą są domy parterowe. Taki model zabudowań potrafi znacznie ograniczyć koszty inwestycji, o czym przekonamy się, przeglądając projekty domów parterowych. Jeśli nie będziemy szaleć z metrażem, możemy mieć wymarzone miejsce na świecie nawet za pół ceny!

Projekty parterówek – plusy małych domów

Poza oczywistym ograniczeniem kosztów, projekty parterówek (https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-domu-jednorodzinnego,parterowego/) bardzo często wyglądają dużo zgrabniej, niż piętrowe domy i wielu ludziom bliższy jest taki wygląd miejsca rodzinnego. Niski budynek nie przytłacza, wygląda nowocześnie, schludnie i elegancko, a do tego pozwala na dużo ciekawsze zagospodarowanie ogródka, jeśli się na niego zdecydujemy. Poza tym istotna jest kwestia sprzątania, szczególnie dla pań; w przypadku domów parterowych ograniczony metraż równie się mniejszej powierzchni, który musimy utrzymać w czystości, czyli nie będziemy musieli poświęcać tak dużo czasu, by doprowadzić dom do względnego porządku

Przyjazny dla starszych i dzieci

Osoby, które z powodu wieku lub jakichś schorzeń nie powinny chodzić po schodach, również mogą rozważyć tę zabudowę. Dotyczy to także osób mające w domu małe dzieci. Parter równa się jeden poziom, więc nie będziemy musieli wspinać się na piętro, ani z niego schodzić – jedyny wyjątek będzie stanowiła piwnica, ale i tutaj da się wprowadzić rozwiązania ułatwiające życie, takie jak np. winda schodowa. Chyba wszyscy widzimy, że jest wiele korzystnych powodów, żeby chociażby przejrzeć projekty domów parterowych i zastanowić się, czy to nie rozwiązanie dla nas.