Dom z drewna idealny dla dzieci

Wielu z nas decyduje się na budynki z drewna, za co należy tylko pochwalić. Trudno bowiem oprzeć się wrażeniu, że drewniane domy mają swój wyjątkowy charakter, którego raczej na pewno nie znajdziemy w budynkach murowanych.

Wady domów z drewna

Jednakże nie możemy mówić o nich tylko i wyłącznie w samych superlatywach, bo także mają one swoje wady. Jedną z największych jest tutaj niewątpliwie ich cena, bo nie da się ukryć, że domy drewniane kosztują naprawdę sporo i nawet na niewielki domek wydamy ogrom pieniędzy.

 

Jest tak przede wszystkim dlatego, że samo drewno jest bardzo kosztownym budulcem. Czy jest w związku z tym jakaś alternatywa?

Cena drewna na budowę domu

Wielu mówi tu, że do budowy domów wykorzystać można stare drewno? Wydaje się, że jest to rozwiązanie dobre zarówno pod względem jakości jak i ceny. Ile jednak przyjdzie nam za takie stare drewno zapłacić i od czego uzależniona jest jego cena?

 

W pierwszej kolejności skupmy się jednak na tym, że stare drewno jest wysokiej jakości, a to dlatego, że jest odnawiane. Skupy, bo przede wszystkim decydujemy się na zakup takiego drewna w skupach, mają one sprzęt, który potrafi zamienić stare deski na zdatne do użytku. Ile w związku z tym kosztują?

Jakie drewno wybrać do budowy domu

Kwestia ceny jest tu akurat bardzo dyskusyjna. Należy bowiem pamiętać o tym, że w takich skupach znajdziemy różne klasy drewna. Jego cena zależna może być od tego, jakiej jest ono długości czy grubości.

 

Nie zapominajmy też i o tym, że bardzo ważny jest sam gatunek drewna. Na końcu odnieść się tutaj jeszcze trzeba do rodzaju starego drewna. Zupełnie inaczej kształtują się ceny drewnianych desek od grubych belek czy więźby dachowej.

 

Czynników wpływających na cenę jest więc sporo, nie licząc już tego, że często jest ona ustalana indywidualnie.