Wózek spacerowy – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Nie ulega wątpliwości, że wózek spacerowy będzie towarzyszył dziecku i rodzicom przez wiele lat. Zatem wózek spacerowy musi być przede wszystkim bezpieczny i wygodny, a także wytrzymały oraz lekki w prowadzeniu. Co więcej, odpowiednio wybrana przez rodziców spacerówka zapewni nie tylko komfortowe spacery w mieście, ale również w lesie. Nasz sklep proponuje wózki spacerowe, które wyróżniają się wysoką jakością i wyjątkowym designem.

Kiedy zmienić gondolę w wózek spacerowy?

Oczywiście zamiana gondoli na wózek spacerowy zależy od indywidualnego tempa rozwoju dziecka. Generalnie przyjmuje się, że nie należy tego robić wcześniej, niż przed ukończeniem 5 miesiąca życia malucha.

Zatem nowy wózek warto wprowadzić, gdy nasza pociecha zaczyna siadać, czyli w 6 lub 8 miesiącu jego życia. W tym czasie wzrasta aktywność ruchowa dziecka i chęć zwiększania mobilności. Ponadto spacerówka zazwyczaj wyposażona jest w szelki, dzięki czemu zabezpiecza dziecko przed wypadnięciem z wózka.

Wózek spacerowy – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Naturalnie wybór spacerówki dla opiekunów jest trudnym wyzwaniem. Współczesny producent wózków spacerowych oferuje wiele różnych modeli tego pojazdu, które różnią się między sobą wagą i wyglądem. Jednak rodzic podczas wybierania spacerówki powinien zwrócić uwagę na jego rozmiar po złożeniu, wagę oraz wysokość i głębokość siedziska.

Jeżeli klient przed zakupem sprawdzi rozmiar wózka po złożeniu, to wtedy dowie się, czy można go łatwo przetransportować albo przechowywać w domu. Bezspornie każdemu z nas ciężko jest wnosić wózek z dzieckiem i zakupami po schodach każdego dnia. Tak więc optymalna waga wózka spacerowego to 6 kg. Z kolei odpowiednio wyprofilowane i głębokie siedzisko umożliwia dziecku komfortową podróż, nawet w trakcie zimy. Optymalna głębokość siedziska to około 20 – 25 cm, a szerokość siedziska powinna wynosić od 30 do 32 cm.

Natomiast oparcie wózka spacerowego podpiera kręgosłup, a więc nie może być wyższe, niż siedzące dziecko. Kolejną ważną kwestią jest możliwość regulacji oparcia. Możliwość regulacji oparcia przydaje się w sytuacji, kiedy dziecko w czasie spaceru ucina sobie drzemkę.