Nosidełko fotelik dla noworodka

Fotelik dla noworodka jest jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla dziecka. Przede wszystkim jest on elementem niezbędnym o ile planujemy poruszać się z dzieckiem samochodem, gdyż zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami dzieci muszą być przewożone samochodem w fotelikach, które mają zwiększyć ich bezpieczeństwo.

Biorąc pod uwagę, że pierwszą przejażdżkę samochodem dziecko z dużym prawdopodobieństwem odbędzie już w pierwszych dniach życia nie należy odkładać wyboru i zakupu fotelika na ostatnią chwilę.

Podstawowe informacje na temat fotelików dla noworodków?

Wśród fotelików samochodowych dla najmłodszych dzieci największą popularnością cieszą się foteliki z kategorii wagowej od 0 do 13 kg. Mogą być one montowane w samochodzie wyłącznie tyłem do kierunku jazdy, gdyż taki sposób przewożenia jest obowiązkowy w przypadku najmłodszych dzieci.

Foteliki mogą być montowane w samochodzie na specjalnych bazach lub przy pomocy standardowych pasów samochodowych. Pierwsza opcja jest nieco wygodniejsza i szybsza, ale wymaga poniesienia dodatkowych nakładów finansowych na zakup bazy. Montaż przy pomocy pasów na pierwszy rzut oka może się wydawać skomplikowany, ale szybko można dojść do wprawy.

Fotelik samochodowy z tej kategorii to tzw. „nosidełko https://www.besafe.com.pl/produkt/besafe-izi-go-x1„. Jest on wyposażony w specjalną rączkę, która pozwala na wygodne przenoszenie fotelika razem z dzieckiem z domu do samochodu itp. Dziecko jest wkładane do fotelika i zapinane pasami już w domu, potem wystarczy jedynie zamontować fotelik z dzieckiem w samochodzie.

Jak wybrać odpowiedni fotelik dla dziecka?

Wybierając fotelik dla dziecka należy pamiętać o tym, że przed zakupem fotelik należy przymierzyć do samochodu. Teoretycznie foteliki są uniwersalne i powinny pasować do większości pojazdów, ale z uwagi na różne kąty nachylanie foteli w samochodach istnieje ryzyko, że danego fotelika nie będzie można stabilnie zamontować w danym pojeździe.

Nawet najlepiej oceniany fotelik nie będzie spełniał właściwie swojej funkcji, jeśli nie będzie poprawnie zamontowany w samochodzie lub jeśli dziecko będzie w nim miało zbyt pionową pozycję. Z tego względu nie należy dokonywać zakupu w ciemno polegając jedynie na opiniach innych osób.

Pracownicy sklepów z fotelikami chętnie pomogą w sprawdzeniu czy fotelik da się odpowiednio zamontować i ewentualnie doradzą inne modele, które powinny lepiej pasować do danego pojazdu.