Kubeczki menstruacyjne jak używać

Dla kogo kubeczki menstruacyjny?

Miesiączka to trudny czas w życiu każdej kobiety. Panie zastanawiają się na jaki rodzaj środków higienicznych warto postawić. Znamy tak zwolenniczki podpasek czy majtek menstruacyjnych, jak i kubeczków menstruacyjnych.

Dla kobiet ceniących sobie ekologię i wygodę użytkowania kubeczek menstruacyjny może być świetnym rozwiązaniem.

Panie przyznają, że podpaski to dla nich duży koszt, bo muszą kupować podpaski przynajmniej raz w miesiącu. Tymczasem kubeczek menstruacyjny jest po prostu tańszy i wystarcza na dłużej.

Czy warto?

Obawiamy się tego co nieznane, kobiety przyzwyczajone do podpasek, słysząc po raz pierwszy o kubeczkach menstruacyjnych, mogą poczuć się zakłopotane. Na szczęście nie trudno znaleźć instrukcję dotyczącą aplikacji i stosowania kubeczka menstruacyjnego.

Cena takiego produktu jest wyższa, od ceny opakowania podpasek, ale po kilku miesiącach inwestycja zwraca się. Warto zatem spróbować korzystania z kubeczków menstruacyjnych, bo można na tym zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Plusy i minusy

Jak każdy środek higieniczny, kubeczki menstruacyjne mają swoje zalety i wady. Kobiety doceniają łatwość aplikacji, wygodę użytkowania i korzyści finansowe płynące ze stosowania kubeczków menstruacyjnych. Kobiety, szczególnie na początku, obawiają się czy korzystanie z kubeczka menstruacyjnego nie będzie dla nich dodatkowym bólem w tych trudnych dniach.

Wygoda użytkowania

Aby zapewnić sobie wygodne korzystanie z kubeczka menstruacyjnego trzeba pamiętać o prawidłowym doborze rozmiaru. Zły wybór rozmiaru może mieć negatywne konsekwencje, a tego chcemy uniknąć. Rozmiar należy dobrać zgodnie z instrukcją producenta. Warto rozważyć opakowania z dwoma rozmiarami, aby zobaczyć, który kubeczek menstruacyjny lepiej pasuje.

Przetestuj

Cały czas zastanawiasz się, czy kubeczek menstruacyjny jest dla Ciebie? Nie musisz od razu podejmować decyzji. Może warto zastanowić się nad testami kubeczka menstruacyjnego? Jeśli kubeczek by się Tobie nie spodobał, to zawsze możesz wrócić do używania podpasek.