Hifu urządzenie do salonu kosmetycznego

Zabieg hifu to nowoczesny zabieg wykorzystujący zogniskowaną wiązkę fal ultradźwiękowych o wysokiej energii. Urządzenia hifu są wykorzystywane głównie do zabiegów liftingu skóry, redukcji tkanki tłuszczowej oraz zmniejszania blizn i niedoskonałości. Warto wiedzieć, że znajdować mogą również zastosowanie w klasycznej medycynie.

Dlaczego warto stosować hifu urządzenie?

Zabiegi wykonywane przez hifu urządzenie uznawane są za bardzo skuteczne. Efekty zabiegu widoczne są właściwie od razu. Jednakże uzyskanie pełnego efektu wymaga odczekania około 90 dni.

Tyle bowiem czasu potrzebuje skóra na całkowitą i pełną regenerację. Urządzenia hifu mają bardzo pozytywny wpływ na elastyczność skory, są również bardzo niezwykle skuteczne w usuwaniu tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania do zabiegu hifu?

Zabiegi wykonywane za pomocą urządzenia hifu uważane są za mało inwazyjne i w większości przypadków bezpieczne. Istnieją jednak przeciwwskazania do ich przeprowadzenia.

Nie zaleca się stosowania u osób cierpiących na choroby skóry, serca oraz przewlekłe schorzenia neurologiczne. Przeciwwskazaniem jest również zdiagnozowana choroba nowotworowa czy nieustabilizowana cukrzyca.

Hifu urządzenie nie może być również stosowane u osób, które posiadają metalowe implanty lub rozrusznik serca. Osoby, które poddały się zabiegom z wykorzystaniem botoksu czy kwasu hialuronowego powinny się wstrzymać z zabiegami z wykorzystaniem ultradźwięków przez około dwa tygodnie. Nie są wskazana także dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Możliwe powikłania po zabiegu z wykorzystaniem urządzenia hifu?

Zabiegi te uchodzą za bezpieczne. Zazwyczaj działania niepożądane ograniczają się do zaczerwienienia lub podrażnienia skóry, który utrzymuje się kilka godzin, maksymalnie kilka dni.

Bardzo rzadko zdarza się chwilowa parestezja nerwów, która jednak szybko przemija. Biorąc to wszystko pod uwagę sprzet do hifu może uchodzić za zdecydowanie bezpieczniejsze niż inne klasyczne zabiegi medycyny estetycznej, wykonywane za pomocą tradycyjnych urządzeń. Stąd zapewne coraz większa popularność zabiegów z wykorzystaniem ultradźwięków.

Więcej przeczytasz tu.