Swojski pasztet domowy idealny dla całej rodziny

Na pierwszy rzut oka słowo pasztet budzi raczej negatywne skojarzenia. Większość osób ma bowiem przed oczyma mazisty produkt, kosztujący kilka złotych, i mający niewiele wspólnego z wyrobami mięsnymi. Takie podejście do pasztetu jest jednak niesprawiedliwe. Prawdziwy swojski pasztet domowy jest to bowiem przepyszną potrawą, zazwyczaj ze świetnym składem, która ze sklepową mazią ma niewiele wspólnego, poza nazwą.

Swojski pasztet domowej roboty – skąd się wziął?

Pasztety przywędrowały do nas z Francji w XVI wieku. W tamtych czasach domowe pasztety uchodziły za arcydzieło sztuki kulinarnej i były serwowane na wytrawnych przyjęciach, w tym takich z udziałem szlachty czy koronowanych głów.

Swojski pasztet domowej roboty produkowany obecnie przez lokalnych dostawców ma aspiracje nawiązać właśnie do tego typu produktów, a nie sklepowych smarowideł. Dlatego właśnie domowe swojskie pasztety wyrabia się ze starannie wyselekcjonowanego mięsa i starannie dobranych mieszanek ziół oraz przypraw.

Nie stosuje się do nich również żadnych barwników i sztucznych konserwantów. Dzięki temu są one nie tylko zdrowe, ale i posiadają charakterystyczny smak i aromat, którego na próżno szukać w sklepowych wyrobach.

Różne rodzaje, różne smaki. Każdy znajdzie swojskie pasztety dla siebie

Swojski pasztet domowy może być wyprodukowany z różnorodnych gatunków mięsa. Najpopularniejsze są chyba pasztety drobiowe i wieprzowe, ale za najbardziej wykwintne uchodzą te wytwarzane z dzikiego ptactwa i dziczyzny.

Domowe pasztety mogą być również przygotowane na bazie ryb, chociaż obecnie nie jest to rozwiązanie popularne. Zdarzają się pasztety zapiekane w cieście, zdarzają się w formie niewielkich pasztecików. Jaki widać wybór jest więc całkiem spory.

Domowe pasztety można spożywać zamiast wędliny, jako dodatki do kanapek. Doskonale sprawdzą się również jako samodzielna przekąska na zimno. Docenią ją z pewnością nawet najwięksi smakosze. Najważniejsze jest jednak aby swojski pasztet produkowany był ze starannie wyselekcjonowanego mięsa najwyższej jakości, z wykorzystaniem naturalnych składników.

Zobacz w sklepie mięsnym online: https://szledaki.pl/kategoria/pasztety/