Pokonaj ból z lekami przeciwbólowymi z apteki

Ból to jedna z najgorszych dolegliwości, jaka nam się przydarza. Jest on bardzo subiektywnym, przykrym i przede wszystkim negatywnym wrażeniem zmysłowym i emocjonalnym, które powstaje pod wpływem bodźców uszkadzających tkankę lub wysyłających bardzo silny impuls specyficzny dla danego receptora. Każdy człowiek ma inną tolerancję na ból, niektórzy są w stanie wytrzymać bardzo silny ból, inni wręcz przeciwnie. Ból pobudza układ nerwowy współczulny odpowiedzialny za przyśpieszenie czynności serca czy wzrost ciśnienia tętniczego a także wzmaga wydzielanie niektórych hormonów.

Ma on także istotne znaczenie w rozpoznaniu i zlokalizowaniu procesu chorobowego oraz wyeliminowaniu lub zmniejszeniu uszkodzeń tkanki. Leczenie bólu ostrego zakończone niepowodzeniem, może doprowadzić do zmiany i rozwinięcia się stanu bólu przewlekłego. Aby pokonać ból należy najpierw zdiagnozować jego źródło i wybrać odpowiednią formę przeciwdziałania. Innymi środkami będziemy pokonywać ból mięśni a inaczej walczyć z bólem brzucha.

Maść Końska rozgrzewająca i Maść końska chłodząca to doskonałe tradycyjne maści o działaniu uśmierzającym ból mięśniowy poprzez rozgrzanie i zwiększenie ukrwienia skóry i tkanek co pozwala na szybsze przenikanie substancji docelowych oraz poprzez łagodzące właściwości chłodnicze.  Ból może być spowodowany także stanem zapalnym, jednak ciężko to zdiagnozować bez udziału lekarza, dlatego rozwiązaniem będzie stosowanie środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych w jednym, np. Metafen, Migea, Anapran Neo.